اندازه سجاده فرش ، شرکت فرش گل نرگس کاشان، اندازه فرش، عرض سجاده فرش، طول سجاده فرش، اندازه فرش سجاده ای، اندازه فرش مسجد، اندازه فرش نمازخانه، فرش، سجاده فرش، فرش سجاده ای، فرش نماز، فرش نمازخانه، فرش مسجد، فرش مسجدی، فرش نمازی، قیمت فرش، قیمت سجاده فرش، خرید فرش، خرید سجاده فرش، قیمت فرش نماز، خرید فرش نماز، قیمت فرش مسجد، خرید فرش مسجد، قیمت فرش سجاده ای، خرید فرش سجاده ای، فرش گل نرگس کاشان، شرکت فرش گل نرگس کاشان، فرش محراب دار، فرش محرابی، فرش تشریفاتی، فرش قرمز، فرش هتل، فرش راه پله، فرش پله ای، قیمت فرش تشریفاتی، خرید فرش تشریفاتی

اندازه سجاده فرش

چند سوال که موقع سجاده کردن مساجد پیش می آید این است که :

  •  مثلا ارتفاع صف ها در مساجد چقدر است ؟
  • آیا عرض سجاده قابل تغییر است یا خیر ؟

عرض سجاده فرش :

یکی از سوالاتی که معمولا در هنگام خرید سجاده فرش مسجدی , مدیران فروش شرکت های یا مغازه دار ها از شما می پرسند این است که می خواهید عرض سجاده و طول آن و یا به صورت متدوال تر اندازه سجاده چقدر باشد؟

فرش های سجاده ای و فرش های تشریفات در اندازه های مختلف بافته می شوند. عرض رول های فرش مسجدی را غالبا طبق عرف کنونی ۱٫۲۵ متر در نظر می گیرند ولی اندازه های کمتر و بیشتر هم سفارش داده می شوند.

مثلا عرض یک متر برای رول فرش مخصوص نمازخانه مدارس ابتدایی و راهنمایی می باشد و طول سجاده بیش از ۱٫۲۵ متر غالبا برای جاهایی است که قد مردمان آن مناطق بیشتر از حد معمول هستند یعنی از 180 سانتی متر بلند قدتر می باشند.

عرض رول سجاده با عرض خود سجاده متفاوت است یعنی عرض رول سجاده را می توان طول سجاده هم نامید. ( در صورتی که هر سجاده را جداگانه در نظر بگیریم. ) ولی عرض سجاده از وسط یک ستون سجاده تا وسط ستون سجاده کناری را شامل می شود.

(اندازه سجاده فرش)

غالبا عرض هر سجاده به فراخور سلیفه مشتری یا تولید کننده تنظیم می شود. ولی عرف متداول بازار از ۶۰ سانتی متر تا ۶۵ سانتی متر می باشد و بیش از این اندازه برای فرش های سجاده ای شکل خوشایندی در پی نخواهد داشت. عرض سجاده معمولا در جهت قبله بوده و طول آن در راستای قبله قرار می گیرد .

در فرش های تشریفات چون ستون وجود ندارد فقط عرض رول مهم است. گاهی برخی از مشتریان از ما تقاضا دارند که رول های فرش مسجد بصورت دو رول متصل بافته شوند و از هم جدا نگردند. در این حالت عرض رول ۲٫۵ متر می شود. طول رول ها بر اساس کروکی مسجد پیش از بافت فرش مدنظر قرار می گیرد. و اندازه آن ها به دستگاه بافندگی داده می شود.

پس می توان گفت از نظر عرض سجاده با توجه به طول خواسته شده توسط هیات امنای مسجد با اندکی تغییرات در طراحی سجاده فرش اندازه ی فرش تغییر پیدا می کند.

  • علیرضا
  • خرداد 14, 1397
  • 76 بازدید
درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!