فرش نمازی ساجده، سجاده فرش ساجده، سجاده فرش، فرش نمازی، فرش سجاده ای، فرش نماز، فرش مسجد، فرش، قیمت سجاده فرش، خرید سجاده فرش، قیمت فرش نماز، خرید فرش نماز، فرش گل نرگس کاشان

سجاده فرش ساجده

در این نوشته به بررسی سجاده فرش ساجده می پردازیم . ابتدا به معنی لغوی ساجده می پردازیم :

( ساجده ) ساجده. [ ج ِدَ ] ( ع ص ) تأنیث ساجد. رجوع به ساجد شود. || سست و سست نظر. ( منتهی الارب ) ( آنندراج ). عین ساجده. چشم که سست نظر باشد. ( شرح قاموس ). و این معنی مجازی است. ( تاج العروس ). || مایل و کژ. ( آنندراج ) ( منتهی الارب ). نخله ساجده؛ خرمابن که باران او را کژ و مایل کرده باشد. ( منتهی الارب ). درخت خرمائی است که کج و مایل گردانیده باشد آنرا ثمرهای وی. ( شرح قاموس ). و این معنی مجازی است. ( تاج العروس ).

سجاده فرش ساجده از دسته سجاده فرش های محراب دار است. که در قسمت ترنج به سجاده فرش ریزماهی و طرح ریزماهی تقریبا شباهت دارد.  رنگ هایی که برای این سجاده فرش موجود است رنگ های سبز و آبی ، گردویی و زرشکی است . محراب دور فرش کاملا نمایان است و در قسمت بالایی محراب نیز به صورت هلالی از رنگ اصلی فرش به وضوح نمایان است.

سجاده فرش ساجده

این طرح می تواند بر روی انواع سجاده فرش تولید شود. یعنی نوع نخ آن می تواند متفاوت باشد. بر روی فرش های ۴۰۰ شانه گرفته تا ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه و حتی بیشتر . می تواند بر روی فرش های بی سی اف و یا پلی استر تولید شود و یا فرش های آکرولیک، نیمه آکرولیک و یا تمام آکرولیک. به هر حال اینکه این طرح بر روی تمامی فرش و نوع نخ قابل اجرا هستند.

ولی نکته حائز اهمیت این است که : هر چه شانه و تراکم فرش و نوع نخ آن بهتر باشد و در صد آکرولیک آن بالاتر باشد ، طرح و نقشه ی اجرا شده روی فرش زیباتر خواهد بود.

اما برای فرش های مسجدی و سجاده ای مسجد بهتر است که فرش های ۵۰۰ شانه با تراکم ۱۰۰۰ استفاده شود که چون مستمع مجبور است مدت زمان زیادی روی فرش بنشیند ، باید فرش لطافت و نرمی داشته باشد و چون در فرش های با شانه و تراکم بالا به علت اینکه نقشه فرش زیباتر نمایان شود مجبورند از خواب فرش کم کنند لذا بهتر است از فرش های ۵۰۰ شانه استفاده شود.

 

سجاده فرش سروش

یکی دیگر از طرح های موجود برای سجاده فرش که در این مقاله به آن می پردازیم ، سجاده فرش سروش است. طرح سروش نیز یکی دیگر از طرح های محراب دار است ، در بالای فرش ، طرح گنبدی شکل وجود دارد ، و در داخل محرابی آن بسیار ساده است و فقط به صورت تک رنگ داخل آن است.

این سجاده فرش با این طرح در چهار رنگ آبی فیروزه ای ، سبز ، زرشکی و گردویی موجود است. این طرح بعد از مفروش نمودن با توجه به سادگی ای که دارد ، بسیار زیبا و مورد پسند است. که البته اگر در هنگام مفروش نمودن فضا و دکوراسیون مسجد در نظر گرفته شود و رنگ فرش انتخاب شود ، در اثر هم خوانی که رنگ فرش با فضا و دکوراسیون مسجد دارد ، بسیار زیبا خواهد بود.

سجاده فرش ساجده

با توجه به اینکه کاشان قطب تولید فرش های سجاده ای کاشان است . فرش سجاده ای کاشان به عنوان برند محسوب شده و بیشترین خریدهای اینترنتی سجاده فرش در کاشان صورت می پذیرد. هم اکنون برگزاری مناقصه های بزرگ ، مزایده ، و خرید و فروش های جزئی و متوسط ادارات دولتی نیز به صورت اینترنتی انجام می گیرد . در گذشته برای انجام مناقصات و مزایدات و خرید و فروش ها ، پاکت های مناقصه به صورت حضوری دست مزایده گران قرار می گرفت و بعد از بررسی همه ی پاکت ها ، شرکتی که بهترین پیشنهاد را داده بود در اولویت برای انجام کار قرار می گرفت ، اما امروزه با استفاده از نرم افزار توکن این کار به سهولت انجام شده و امضای قراردادهای مناقصه به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

شرکت فرش گل نرگس کاشان نیز ، با توجه به اینکه در زمینه ی فرش سجاده ای ، فرش نمازخانه ، فرش حسینیه ، فرش نمازخانه های ادارات ، فرش نمازخانه های مدارس و ….. به صورت برند در فرش سجاده ای کاشان به حساب می آید ، در این مناقصه ها شرکت کرده و تعداد بیشماری از ادارات دولتی را به صورت مناقصه ای انجام داده است.

شما می توانید برای دیدن نمونه کارهای ما به آدرس تلگرامی : gncarpet@  مراجعه نموده و کارهای ما را دیدن فرمایید. در این کانال تلگرامی علاوه بر فرش ، تابلو فرش و سجاده فرش و دیگر نمونه کارهای ما قرار دارد.

ما به شما این اطمینان را می دهیم که فرش های ما ۲۰ و یا بیشتر برای شما بدون از بین رفتن کیفیت کار آمد خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فرش های سجاده ای می توانید با تلفن ۰۹۹۰۱۸۷۹۰۴۷ تماس حاصل فرمایید.

 

سجاده فرش سلطان

در ادامه ی این مقاله می خواهیم درباره ی سجاده فرشی صحبت کنیم  که دارای طرحی بسیار زیباست و همان طور که از نامش مشخص است ، سجاده فرش سلطان نام دارد. این سجاده فرش که در فرش های معمولی ۱۲ متری و ۶ متری نیز کاربرد دارد و دارای تقارن در چهار طرف فرش است. رنگ هایی که برای فرش سجاده ای سلطان موجود است رنگ های لاکی ، زرشکی ، آبی فیروزه ای ، زرشکی و گردویی است.

این طرح بر گرفته از طرح های قدیمی است که قبلا در فرش ها و قالی ها به کار گرفته می شد. طرحی نسبتا شلوغ است که در حاشیه های کناره آن رنگ کرم و سفید بیشتر موجود است و در داخل فرش دارای ترنج در میانه و وسط فرش است. در چهار طرف این فرش تقارن به چشم می خورد. این طرح حتی اگر در فرش های ۱۲ متری تولید شود و در مسجد به کار رود بسیار زیبا و دیدنی خواهد بود.

 

سجاده فرش سیلک

از دیگر طرح های محراب دار برای سجاده فرش ، طرح سیلک است. سیلک از نام های باستانی کاشان و ایرانی است. گفته می شود که پیشینه ی زندگی انسان ها در ایران در قسمت سیلک کاشان و به حدود ۱۵ هزار سال پیش باز می گردد. طرح سیلک از دسته ی طرح های تقریبا شلوغ و خیلی خیلی زیباست. زیبایی این طرح به تنهایی نیز قابل مشاهده است و نیازی به این نیست که زیبایی فرش بعد از مفروش نمودن فرش نمایان شود.

فرش سجاده ای سیلک در رنگ های آبی فیروزه ای ، سبز ، زرشکی یا لاکی ، گردویی موجود است. در بالای طرح به صورت گنبدی شکل است و در قسمت داخل آن حالتی مثل لوستر از گل وجود دارد که به همین خاطر به نام سجاده فرش های لوستری نیز معروفند .

قیمت سجاده فرش سیلک بستگی به شانه فرش ، تراکم فرش ، وزن فرش ، اندازه خواب فرش ، نوع دستگاهی که فرش را می بافد ، نوع نخ فرش اینکه آکرولیک باشد ، ابریشمی باشد یا پلی استر و بی سی اف ، اینکه نخ فرش هیت ست باشد یا نباشد . و گاهی اوقات تعداد رنگ های فرش نیز در قیمت آن تاثیر گذار است.

 

شما می توانید دنیایی از طرح و نقشه برای سجاده فرش های محراب دار و تشریفاتی را در کانال تلگرامی ما به آدرس : sajjadehfarshegolenarges@  مراجعه نمایید و از انواع طرح های ما دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!