فرش، سجاده فرش، فرش سجاده ای، فرش نماز، فرش مسجد، فرش نمازی، سجاده فرش معراج، فرش معراج، فرش سجاده ای معراج، قیمت فرش، قیمت سجاده فرش، خرید فرش، خرید سجاده فرش، قیمت فرش نماز، خرید فرش نماز، فرش گل نرگس کاشان، فرش محراب دار، فرش محرابی

سجاده فرش معراج

قبلا در مورد طرح های مختلف صحبت کرده ایم. از طرح های مختلفی که به بحث در مورد آن پرداخته بودیم . طرح سجاده فرش مناجات ، طرح فرش سجاده ای ثریا ، طرح فرش محرابی آیلار ، طرح فرش سجاده ای رضوان ، طرح فرش نمازخانه ماهور بود .

در ادامه معرفی طرح های سجاده فرش ، به طرح معراج می رسیم.

همان طور که گفتیم فرش های نمازخانه به دو دسته تقسیم می شوند :

  • فرش های محراب دار
  • فرش های بدون محراب و یا تشریفاتی

 

سجاده فرش معراج

طرح معراج در سجاده فرش جزو دسته فرش های محراب دار محسوب می شوند. فرش های محراب دار ، خود نیز به دو دسته تقسیم می شوند.

  • فرش سجاده ای بدون طرح در وسط محراب که این دسته سجاده فرش ساده می باشند.
  • فرش سجاده ای با طرح داخل محراب

سجاده فرش با طرح معراج از دسته دوم محسوب می شوند یعنی دارای طرح در وسط محراب هستند.

 

رنگ سجاده فرش معراج

این نوع سجاده فرش در رنگ های آبی فیروزه ای ، سورمه ای ، سبز یشمی ، زرشکی ، لاکی ، گردویی موجود است. بسته به سلیقه افراد در مناطق مختلف و شرایط آب و هوایی انتخاب رنگ بندی برای سجاده فرش متفاوت است. هر نوع آب و هوایی بر روی انتخاب رنگ سجاده فرش تاثیر دارد.

به طور مثال در مناطقی که گرد و غبار زیاد است مثل مناطق جنوب شرقی کشور ، رنگ های گردویی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در مناطق گرم ، استفاده از رنگ های گرم مثل زرشکی و لاکی کمتر است و بیشتر از رنگ آبی فیروزه ای استفاده می شود. مناطق غرب کشور بیشتر از رنگ های سبز یشمی در سجاده فرش استفاده می کنند.

 

کلیپی از سجاده فرش معراج با رنگهای متفاوت

 

قیمت سجاده فرش معراج

طرح و نقشه هیچ دخالتی در قیمت سجاده فرش ندارد. شما هر طرحی را که در آرشیو شرکت فرش گل نرگس کاشان می پسندید ، انتخاب کرده و از طریق تلگرام شرکت برای ما ارسال نمایید . ما آن را برای شما تبدیل به سجاده فرش خواهیم کرد.

چنانچه طرحی را در جایی پسندیده اید که در آرشیو شرکت وجود ندارد ، می توانید عکس آن را برای ما ارسال کنید تا ما آن را برای شما تبدیل به سجاده فرش و فرش سجاده ای نماییم.

 

شانه و تراکم سجاده فرش معراج

وقتی می گوییم یک فرش ۵۰۰ شانه است ، یعنی در هر متر از عرض این فرش ، ۵۰۰ گره وجود دارد. وقتی می گوییم تراکم یک فرش ۱۰۰۰ است. یعنی در هر متر از طول این فرش ، ۱۰۰۰ رج یا ۱۰۰۰ پود وجود دارد.

لذا فرش هایی که شانه بالاتری دارند ، به تبع آن تراکم فرش هم نسبت به فرش های با شانه پایین تر ، بالاتر خواهد بود . یعنی در فرش های با شانه بالا و تراکم بالا از پود های بیشتری استفاده شده و نخ مجبور است در این فرش ها خواب کمتری داشته باشد. به گونه ای که در فرش های ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ ما مشاهده می کنیم که خواب فرش آنقدر کم است که مانند پارچه ظریف و نرم است. و جابه جایی و حمل و نقل آن نیز راحت است.

برای مسجد ، ما پیشنهاد میدهیم که از فرشی استفاده شود که خواب آن کم نباشد. از این گفته این نکته ، حاصل می شود که فرش های با شانه بالا و با تراکم بالا برای فرش مسجد مناسب نخواهد بود و بهترین فرش از لحاظ ما برای مسجد ، فرش ۵۰۰ شانه با ترکم ۱۰۰۰ است. البته باز هم بنا به سلیقه افراد خریدار فرش مسجد این موضوع متفاوت است.

فرش سجاده ای معراج در شانه های ۴۴۰ شانه ، ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه موجود است.

تراکم های فرش سجاده ای ۵۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ ، ۸۰۰ ، ۱۲۰۰، ۱۸۰۰، ۲۱۰۰ و ۲۴۰۰ می باشد.

تراکم فرش محرابی ۷۰۰ شانه ، ۲۱۰۰ ، ۲۲۵۰ و ۲۵۵۰ می باشد.

 

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!