سجاده فرش با طرح مناجات، شرکت فرش گل نرگس کاشان، فرش، سجاده فرش، فرش سجاده ای، فرش نماز، فرش مسجد، فرش نمازی، سجاده فرش ثریا، فرش ثریا، فرش سجاده ای ثریا، قیمت فرش، قیمت سجاده فرش، خرید فرش، خرید سجاده فرش، قیمت فرش نماز، خرید فرش نماز، فرش گل نرگس کاشان، فرش محراب دار، فرش محرابی

سجاده فرش با طرح مناجات

سوالی که تمام مشریانی که در طول روز کاری با ما تماس میگیرند این است که (سجاده فرش مناجات) :

چه طرحی برای مسجد ما مناسب است ؟

چه رنگی برای محیط مسجد ما مناسب است؟

دیگر خریداران فرش سجاده ای چه رنگ سجاده فرش را ترجیح می دهند؟

آیا منطقه جغرافیایی و آب و هوایی در انتخاب رنگ سجاده فرش، فرش سجاده ای، فرش محرابی ، فرش مسجدی موثر است؟

 

سجاده فرش با طرح مناجات

سجاده فرش ها دارای طرح های بسیار زیادی هستند که در مقاله های قبلی به آنها اشاره کردیم. یکی از طرح های پر فروش و مورد پسند اکثر مساجد ، طرح مناجات است. این طرح از طرح های ساده و در عین حال زیباست. سجاده فرش با طرح مناجات در رنگ های آبی ، سورمه ای ، لاکی ، زرشکی ، گردویی و سبز موجود است.

بسته به شرایط آب و هوایی هر منطقه و بسته به سلیقه افراد ، رنگی که برای سجاده فرش استفاده می شود متفاوت است. اما هر کدام از این رنگ ها به خودی خود زیبا هستند. اینکه در کدام منطقه چه رنگی از سجاده فرش استفاده می شود ،

 

رنگ سجاده فرش با طرح مناجات

در اینجا ما سعی داریم به تمامی سوال های شما پاسخ دهیم. در مورد انتخاب رنگ سجاده فرش ، باید به نکات زیر توجه نمود :

  • از رنگ ‌های مورد علاقه تان استفاده کنید، چون احساسات شما مهم است و نشان دهنده شخصیت شماست.
  • طرح و ابعاد محیط و رنگ وسایل به کار رفته در منزل ، مساجد و ارگان ها را در نظر بگیرید.
  • میزان نور و روشنایی مکان مورد را مد نظر قرار دهید.
  • برخی از بخش های محل مورد نظر، چه از طریق هوا و چه در نتیجه رفت و آمدهای زیاد، در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار می گیرد. باید سعی شود این گرد و خاک در روی کفپوش با توجه به رنگ آن، بد نما و زننده به چشم نیاید.
  • بعضی از رنگ ها می توانند این عیب را در خود پنهان کنند تا لحظه به لحظه در معرض دید قرار نگیرند. بهتر است از طرح ها یا ترکیب های لکه لکه یا خال خال استفاده شود.
  • در قسمت هایی که رفت و آمد کم است و مشکل گرد و خاک بسیار کم یا احیاناً در حد صفر است، می‌توان از رنگ های روشن استفاده نمود.
  • کفپوش محل های پر رفت و آمد باید دارای رنگ های تیره تر با بافت های مختلف و طرح‌های گوناگون باشد.

 

 

دیگر خریداران سجاده فرش با طرح مناجات چه رنگی را ترجیح می دهند؟

اکثر خریداران از رنگ سبـــز در مرحله اول ، و بعد ازآن از رنگ آبـــــــی بیشترین استقبال را میکنند.

آیا منطقه جغرافیایی در انتخاب رنگ سجاده فرش با طرح مناجات موثر است؟

ما به این پاسخ جواب مثبت می دهیم. چون بر اساس سال ها تجربه در این زمینه به این سوال پاسخ میدهیم. درست است که انتخاب رنگ در فرش و فرش سجاده ای امری نسبی و بر اساس سلیقه افراد، رنگ غالب دکوراسیون و حتی علایق شخصی است،

به طور معمول افراد ساکن در مناطق شمالی ایران: تمایل به خرید به رنگ سبـــز در آنها بیشتر میشود . این هم به دلیل منطقه جغرافیایی و وجود سرسبزی حاکم در آن منطقه است.

افراد ساکن در مناطق مرکزی ایران: تمایل به رنگ گردویی و سبز در آنها بیشتر دیده میشود .

افراد ساکن در مناطق جنوب ایران: بشترین خرید را از رنگ آبی بعد از آن گردوئی، سبز و بعد لاکی. دلیل استفاده از رنگ گردویی در جنوب  مسئله گرد و غبار و ریز گردها می باشد و همین عامل سبب شده تا بیشتربن

خرید از رنگ گردوئی باشد آن هم به دلیل هم رنگی با خاک، در صورت وجود آلودگی در فرش کمتر به چشم خواهد خورد.

لازم به ذکر است بیشتر ارگان های دولتی در خرید خود بیشتر از فرش های تشریفات استقبال می کنند آن هم با رنگ های روشن و ملایم. همچون کرم و آبی فیروزه ای.

لازم میدانیم این نکته را دوباره متذکر شویم که : انتخاب رنگ در فرش و فرش سجاده ای امری نسبی و بر اساس سلیقه افراد، رنگ غالب دکوراسیون و حتی علایق شخصی افراد صورت میگیرد.

چند توصیه جهت انتخاب بهترین رنگ سجاده فرش ، فرش ماشینی و فرش سجاده ای در هماهنگی با دکوراسیون در فضای منزل و فضای اماکن عمومی مانند مساجد و حسینیه ها ، اماکن و … با توجه به اهمیت رنگ و تاثیرات رنگ از نظر روان شناسی بسیاری از موارد فوق را می توان در زیبایی رنگ سجاده فرش و فرش سجاده ای مشاهده نمود و آنها را به فرش و سجاده فرش و فرش محرابی نیز تعمیم داد.

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!